اعمال واجبات شب عاشورا محرم 95 | دعای عاشورا

اعمال واجبات شب عاشورا محرم 95 | دعای عاشورا

اعمال مستحب شب عاشورا ادعیه روز عاشورا مستحبات شب عاشورا 

محرم 95 

دیگر عاشورایی از راه رسید و در فضای شهر ندای «هل من ناصر ینصرنی» امام حسین(ع) پیچیده است و مردم خداجوی و عزادار حسینی با حضور در تکایا و هیئات در سراسر کشور در سوگ این مصیبت عظمی بر سر و سینه می‌زنند و به یاد شب عاشورای سال ۶۱ هجری در احیاء این شب و مناجات با خداوند و تدبر در قرآن کریم می‌کوشند. در این گزارش خواهید خواند:
* اهمیت شب عاشورا
سید بن طاووس در کتاب «اقبال الاعمال» خود در باب اهمیت و فضیلت این شب این چنین می‌نویسد: شب عاشورا شبی است که مولایمان امام حسین(ع) و اصحاب او، آن را با انجام نماز و خواندن دعا احیا کردند؛ در حالی که مسلمانان زندیق آنان را احاطه کرده و دور آن‌ها را فرا گرفته بودند تا خون آنان را بریزند و نفوس عظیم آنان را بگیرند و حرمت آنان را هتک کنند و زنان مصون و محجبه‌‌ آنان را به اسیری ببرند.
بنابراین، برای هر کس که این شب را درک می‌کند، سزاوار است که با شخصیت‌های باقی مانده از اهل دو آیه‌ «مباهله» و «تطهیر»، در مقام بزرگ آن بزرگواران با آنان هم دردی کند، همراه با خداوند و رسول او بر دشمنان آنان خشم و غضب کند و در تمام امور و ماجراها با خدا و رسول موافقت کند و با اخلاص در موالات اولیای خدا و دشمنی با دشمنان او، به درگاه خداوند نزدیکی بجوید.
* فضیلت احیاء شب عاشورا
در کتاب «دستور المذکرین» آمده است که رسول خدا(ص) فرمودند: «هر کس شب عاشورا را احیا کند، گویی که به اندازه‌ عبادت همه‌ فرشتگان به عبادت خدا پرداخته است و پاداش کسی که در این شب عمل [صالح] کند، همانند پاداش ۷۰ سال عمل است»، اکنون دیگر اعمال این شب، اعم از نماز و تضرع به درگاه خدا را یادآور می‌شویم:
* نماز شب عاشورا ۱
«محمدبن ابی‌بکر مدینی حافظ» در کتاب «دستورالمذکرین» به سند خود از «وهب بن منبه» از «ابن عباس» نقل کرده است که رسول خدا(ص) فرمود: «هر کس در شب عاشورا در آخر شب، ۴ رکعت نماز بخواند، در هر رکعت فاتحه الکتاب(سوره حمد)‌ و ۱۰ بار آیه‌الکرسی و ۱۰ بار سوره‌ «توحید» و ۱۰ بار «فلق» و ۱۰ بار سوره‌ «ناس» – و بعد از سلام نماز ۱۰۰ بار سوره‌ «قل هو الله احمد» را قرائت کند، خداوند متعال در بهشت یک صد میلیون شهر از نور برای او بنیان می‌نهد که در هر شهر از آن شهر‌ها یک میلیون کاخ و در هر کاخ، یک میلیون اتاق و در هر اتاق یک میلیون تخت و در هر تخت یک میلیون بستر و در هر بستر همسری از حورالعین و زنان زیبای بهشتی وجود دارد و نیز در هر اتاق یک میلیون سفر گسترده است و در هر سفر یک میلیون کاسه غذا و در هر ظرف غذا یک میلیون نوع غذا وجود دارد و هر کدام از آن خادم‌‌ها و خادمه‌ها دستمالی بر دوش افکنده‌اند و آماده‌ی خدمت‌اند».
* نماز شب عاشورا ۲
باز در کتاب «دستورالمذکرین» به سند متصل از «ابن ابی امامه» آمده است که رسول خدا(ص) فرمود:‌ «هر کس در شب عاشورا ۱۰۰ رکعت نماز بخواند و در هر رکعت یک بار سوره‌ «حمد» و سه بار سوره‌ «توحید» قرائت کند و بعد از هر دو رکعت سلام بگوید، وقتی همه این ۱۰۰ رکعت نماز را به پایان برد، ۷۰ بار بگوید: «سبحان الله والحمدالله ولاإله‌إلاالله والله اکبر ولا حول ولاقوه إلا بالعلی العظیم»، هر کس – اعم از مرد و زن – این نماز را بخواند، خداوند قبر او را از مشک عنبره آکنده می‌کند و در هر روز بر قبر او نور وارد می‌شود تا این که در شیپور قیامت دمیده شود و سفره‌ای برای او گسترده می‌شود که همه‌ اهل دنیا از زمانی که دنیا آفریده شده تا زمانی که در شیپور قیامت دمیده می‌شود، می‌توانند از نعمت‌های آن بهره‌مند شوند و هیچ کس از مردان و زنان نیست، مگر آنکه وقتی در قبر نهاده می‌شود، موهایش می‌ریزد به جز کسی که این نماز را خوانده باشد.
سوگند به خدایی که مرا به حق برانگیخت، هر کس این نماز را بخواند، خداوند – عزوجل- در قبرش همانند عروس در حجله‌ عروسی، به او نظر رحمت می‌کند تا اینکه در شیپور قیامت دمیده شود و وقتی قیامت فرا می‌رسد، همانند بردن عروس به سوی همسرش، از قبر بیرون آورده می‌شود».
دلیل اعتماد ما بر این گونه احادیث، روایتی است که از امام صادق(ع) نقل شده است که ما پیش از این آن را یادآور شده‌ایم که فرمود: «هر کس، عمل خیری به او برسد و او بدان عمل کند، ثوابی که در آن ذکر شده برای او خواهد بود، اگر چه آن عمل در واقع به آن صورت که به او رسیده، نباشد».
* نماز شب عاشورا ۳
در برخی از کتاب‌هایی که در زمینه‌‌ اعمال عبادی نوشته شده، به نقل از پیامبر اکرم(ص) آمده است: «هر کس در شب عاشورا ۱۰۰ رکعت نماز در هر رکعت از آن، یک بار سوره‌ «حمد» و سه بار «توحید» بخوابد و بعد از هر دو رکعت سلام بگوید و وقتی همه این ۱۰۰ رکعت را به پایان برد، ۷۰ بار بگوید: «سبحان‌الله والحمدلله و لاإله‌الاالله والله اکبر و لاحول ولا قوه إلا بالعلی العظیم واستغفرالله…» و در ادامه، ثواب و فضایلی را که بسیاری از آرزوها و اعمال بدان نمی‌رسد، یادآور شده است که شرح آن به درازا می‌کشد.
* نماز شب عاشورا ۴
بنابراین روایت دیگر از پیامبر اکرم(ص) آمده است: «مستحب است انسان در شب عاشورا چهار رکعت بخواند؛ در هر رکعت سوره «حمد» یک بار و ۵۰ بار سوره‌ «توحید» و هر گاه سلام رکعت چهارم را دادی، بسیار خدا را یاد کن و بر رسول خدا صلوات بفرست و هر اندازه توانستی بر دشمنان اهل بیت لعنت کن».
* نماز شب عاشورا ۵
نماز و دعایی است که نویسنده‌ کتاب «المختصر من المنتخب» یادآور شده است: «دعای شب عاشورا به این صورت است که ابتدا ۱۰ رکعت نماز خوانده شود، در هر رکعت سوره‌ فاتحهالکتاب «حمد» یک بار و سوره‌ «توحید» ۱۰۰ بار.
البته این نماز به صورت دیگر نیز نقل شده است؛ به این صورت که ۱۰۰ رکعت نماز خوانده شود، در هر رکعت سوره «حمد» یک بار و سوره «توحید» سه بار و وقتی نماز را به پایان بردی و سلام دو رکعت آخر را دادی، ۱۰۰ بار بگو: «سبحان الله والحمدلله ولاإله‌إلاالله والله اکبر ولاحول ولاقوه إلا بالعلی العظیم»
افزون بر این، روایت دیگر در ادامه‌ آن آمده است: ۱۰۰ بار و بنابر حدیث دیگر ۷۰ بار «أستغفرالله» بگو و ۱۰۰ یا ۷۰ بار «وصلی الله علی محمدٍ وآل محمد» بگو.
دعایی با فضیلت در شب عاشورا
آن‌گاه دعایی را که در بردارنده فضیلت بزرگ است و در کتاب «الریاض» آمده است، بخوان:
«اللهم إنی أسألک یا اللهُ یا رحمانُ، یا اللهُ یا رحمانُ، یا اللهُ یا رحمانُ، یا اللهُ یا رحمانُ، یا اللهُ یا رحمانُ، یا اللهُ یا رحمانُ، یا اللهُ یا رحمانُ، یا اللهُ یا رحمانُ، یا اللهُ یا رحمانُ، یا اللهُ یا رحمانُ،
وأسألکَ بأسمائِکَ الوَضِیئَهِ الرَّضِیَهِ المَرْضِیَّهِ الکبیرهِ الکثیرهِ یا اللهُ، وأسألُکَ بأسمائِکَ العزیزَهِ المَنیعَهِ یا اللهُ، وأسألک بأسمائک الکامِلهِ التامَّهِ یا اللهُ، وأسألک بأسمائک المشهُورَهِ المشهُودَهِ لدَیْکَ یا اللهُ، وأسألک بأسمائک التی لایَنْبَغِی لِشَئ أن یَتَسَمّى بها غیْرُک یا اللهُ.
وأسألک بأسمائک التی لاتُرامُ ولاتَزُولُ یا اللهُ، وأسألک بما تَعْلَمُ أنَّهُ لکَ رضاً منْ أسمائک یا اللهُ، وأسألک بأسمائک التی سَجَدَ لها کُلُّ شئ دُونَک یا اللهُ، وأسألک بأسمائک التی لایَعْدِلُها عِلْمٌ ولا قدْسٌ ولا شَرَفٌ ولا وقارٌ یا اللهُ، وأسألک من مسائلک بما عاهَدْتَ أو فی العَهْدِ أن تُجیبَ سائِلکَ بها یا اللهُ.
وأسألک بالمسأله التی أنت لها اهل یا الله، وأسألک بالمسأله التی تقول لسائلها وذاکرها: سل ما شئت فقد وجبت لک الاجابه، یا اللهُ یا اللهُ، یا اللهُ یا اللهُ، یا اللهُ یا اللهُ، یا اللهُ یا اللهُ، یا اللهُ، یا اللهُ.
وأسألک بجمله ما خلقت من المسائل التی لا یقوى بحملها شئ دونک یا الله، وأسألک من مسائلک بأعلاها علوا ، وأرفعها رفعه ، وأسناها ذکرا ، وأسطعها نورا ، وأسرعها نجاحا، وأقربها إجابه ، وأتمها تماما ، وأکملها کمالا ، وکل مسائلک عظیمه یا الله.
وأسألک بما لا ینبغی أن یسأل به غیرک من العظمه والقدس والجلال، والکبریاء والشرف والنور، والرحمه والقدره ، الاشراف والمسأله والجود ، والعظمه والمدح والعز، والفضل العظیم والرواج، والسمائل التی بها تعطی من ترید وبها تبدئ وتعید یا الله.
وأسألک بمسائلک العالیه البینه المحجوبه من کل شئ دونک یا الله ، وأسألک بأسمائک المخصوصه یا الله ، وأسألک بأسمائک الجلیله الکریمه الحسنه یا جلیل یا جمیل یا الله ، یا عظیم یا عزیز ، یا کریم یا فرد یا وتر ، یا أحد یا صمد ، یا الله یا رحمان یا رحیم .
أسألک بمنتهى أسمائک التی محلها فی نفسک یا الله، وأسألک بماسمیته به نفسک مما لم یسمک به أحد غیرک یا الله.
وأسألک بما لا یرى من أسمائک یا الله، وأسألک من أسمائک بما لا یعلمه غیرک یا الله، وأسألک بما نسبت إلیه نفسک مما تحبه یا الله، وأسألک بجمله مسائلک الکبریاء، وبکل مسأله وجدتها حتى ینتهی إلى الاسم الأعظم یا الله.
وأسألک بأسمائک الحسنى کلها یا الله، وأسألک بکل اسم وجدته حتى ینتهی إلى الإسم الاعظم الکبیر الأکبر العلی الأعلى، وهو اسمک الکامل الذی فضلته على جمیع ما تسمى به نفسک، یا الله یا الله، یا الله، یا الله یا الله، یا الله یا الله، یا الله یا الله، یا رحمان یا رحیم، أدعوک وأسألک بحق هذه الأسماء وتفسیرها ، فانه لا یعلم تفسیرها أحد غیرک یا الله.
انتهای پیام/

اعمال روز عاشورا – بیتوته

www.beytoote.com/religious/grateful/works-10moharam.html

 

اعمال شب و روز اول محرمشب عید غدیر,دعای روز عید غدیر,دعای عید غدیر … اعمال روز نهم … و ايضا بنى اميه عليهم اللعنة از براى بركت آذوقه سال را در روز عاشورا در خانه ذخيره … أول زيارت عاشوراء معروفه است كه خوانده مى شود از نزديك و دور و شرح آن چنانكه شيخ …

اعمال شب عاشورا-اعمال ماه محرم – پورتال انهار

portal.anhar.ir/node/1524/?ref=rnd

 

اعمال شب عاشورا. شب دهم شب عاشورا است و سید در اقبال از براى این شب دعا و نمازهاى بسیار با فضیلتهاى بسیار نقل کرده از جمله : * صد رکعت نماز هر رکعت به حمد و سه …

اعمال مستحبی ماه محرم – رادیو قرآن

radioquran.ir › … › ‏بخش ویژه ماه محرم و صفر‏ › ‏اعمال مستحبی ماه محرم‏

 

شاهکار های تلاوت مصری · بانک صوتی(تلاوت) · تلاوت بزرگان · کرسی های تلاوت سال 95اعمال شب و روز اول محرم … بدانکه اوّل محرم اوّل سال است و در آن دو عمل وارد است : … شیخ طوسى فرموده که مستحب است روزه دهه اوّل محرم ولکن روزعاشورا امساک نماید از طعام و …. داشته باشد که به نذر یا مثل آن بر او واجب شده باشد که آن روز را روزه باید بگیرد.

آشنایی با اعمال شب و روز عاشورا – همشهری

www.hamshahrionline.ir/details/153052

 

۱۷ مرداد ۱۳۹۴ ه‍.ش. – برای شب و روز عاشورا اعمالی عبادی در جهت همنوایی با خانواده اهل بیت (ع) و … «زاد المعاد» گفته است که بهتر است روز نهم و دهم ماه محرّم را روزه نگیرند، زیرا بنى امیه …. این زیارت را مى‌توان از راه دور یا نزدیک خواند و بسیار بافضیلت و یکى …

اعمال شب عاشورا و روز آن – متن و ترجمه – استاد حسین انصاریان

www.erfan.ir/…/کلیات%20مفاتیح%20الجنان%20با%20ترجمه%20استاد%20حسین%…

 

متن عربی متن ترجمه شب دهم: شب عاشوراست، سيّد سيّد در كتاب «اقبال» براى اين … و نيز چهار ركعت نماز در آخر شب كه در هر ركعت پس از سوره حمد، هركدام از آية الكرسى و …

“اعمال ماه محرم” از شب و روز اول تا دهم – نمناک

namnak.com/اعمال-ماه-محرم.p21856

 
رتبه: ۴٫۵ – ‏۲۰ نقد

اعمال ماه محرم از شب و روز اول ماه محرم تا روز دهم، روز عاشورا در کتاب مفاتیح الجناح … و دعایی که برای اول ماه در اقبال روایت شده دعای بسیار مفیدی برای مطالب مذکور است .

فارس گزارش می‌دهد بهترین اعمال شب عاشورا به روایت سید بن …

www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920822000179

 

۲۲ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. – رسول خدا(ص) فرمودند: «هر کس شب عاشورا را احیا گیرد، گویی که به اندازه‌ … در حالی که مسلمانان زندیق آنان را احاطه کرده و دور آن‌ها را فرا گرفته بودند تا خون آنان … «المختصر من المنتخب» یادآور شده است: «دعای شب عاشورا به این صورت است که … انتقاد از تعطیلی جلسات قرآن در ماه محرم۹۲/۰۸/۲۲ – ۱۳:۵۸امام حسین(ع) با این که …

اعمال محرم اعمال روز عاشورا – صبح بخیر

sobbekheir.com/tag/اعمال-محرم-اعمال-روز-عاشورا

 

1-یكى از اعمال مهم ، دعاى اول ماه است . و به جهت اینكه اول این ماه اول سال بوده و از طرف دیگر دعاهاى قبل از وقت نیز تاثیر خاصى در برآورده شدن حاجات و رسیدن به امور مهم دارد، …

اعمال روز عاشورا در مفاتیح الجنان – دریافت کد روز شمار محرم

www.ashoora.ir/امام…ع-و-عاشورا/…عاشورا/353-اعمال-روز-عاشورا-در-مفاتیح-الجنان.html

 

پس بايد كه در روز عاشورا آدمى مشغول كارى از كارهاى دنيا نگردد و مشغول گريه و نوحه … در خصوص آن روز روزه واجبى داشته باشد كه به نذر يا مثل آن بر او واجب شده باشد كه آن …

اعمال روز دهم محرم – آکا – آکاایران

www.akairan.com/din-andisheh/doa1/dahom.html

 

۶ آذر ۱۳۹۰ ه‍.ش. – و ایضا بنى امیه علیهم اللعنة از براى برکت آذوقه سال را در روز عاشورا در خانه … آن روز روزه واجبى داشته باشد که به نذر یا مثل آن بر او واجب شده باشد که آن روز را …. آکاایران: دعای مجیر و ترجمه این دعا دعای مجیر همراه با ترجمه این دعا در بین …

اعمال شب عاشورا در مفاتیح الجنان

www.ashoora.ir/امام…ع-و-عاشورا/…عاشورا/354-اعمال-شب-عاشورا-در-مفاتیح-الجنان.html

 

اعمال شب عاشورا در مفاتیح الجنان. شب دهم ، شب عاشورا است و در مفاتیح الجنان در اقبال از اين شب ، دعاها و نمازهاى بسيار و با فضيلتهاى بسيار نقل شده است :.

اعمال و مستحاب تاسوعا و عاشورا – پایگاه خبری تحلیلی قم فردا

www.qomefarda.ir/news/112234

 

۱۲ آبان ۱۳۹۳ ه‍.ش. – 1- اگر كسى را توفيق شامل حال شود در اين شب در كربلا باشد و زيارت … شيخ طوسى فرموده كه مستحب است روزه دهه اول محرم و لكن روز عاشورا امساك … راوى گفت : گفتم فدايت شوم چه ثواب است از براى كسى كه بوده باشد در شهرهاى دوراز كربلا و ممكن نباشد …. بیست و نهم ماه رمضان · دعای روز بیست و هشتم ماه مبارک رمضان+ شرح …

دستور خواندن “زيارت عاشورا” از “آیت الله حق شناس” – باشگاه …

www.yjc.ir › فرهنگی هنری › ادبیات

 

كه رحمت بي انتهاي اين دعاي شريف همواره مشمول گريختگان از دنيا و سوق داده شدگان به اين سفينه رحيمي مي باشد، كه … 1) در طول خواندن زيارت عاشورا مراقبت از اعمال لازم ميباشد .( ترك محرمات، فعل واجبات ) …. دانلود مداحی سید مهدی میر داماد در شب نهم محرم 95.

اعمال شب و روز عاشورا از زبان ائمه اطهار علیهم السلام – ثامن پرس

www.samenpress.com/بخش…/1427-اعمال-شب-روز-عاشورا-از-زبان-ائمه-اطهار-علیهم-الس…

 

۶ ساعت پیش – فضیلت، ادعیه و دعاها، نماز و اعمال تاسوعا و عاشورا که باید مورد توجه عزاداران … شیخ عباس قمی در کتاب مفاتیح الجنان به فضیلت، نماز و دعای محرم و به …. آبى باشد، و روزه کامل نگیرند، مگر آنکه در خصوص آن روز روزه واجب داشته باشد، که …

زیارت عاشورا – اعمال ماه محرم

ziyarate-ashora.blogfa.com/post-60.aspx

 

زیارت عاشورااعمال ماه محرم – فواید خواندن زیارت عاشورا , شهدای کربلا , اعمال ماه محرمشب دهم شب عاشورا است و سید الشهدا در اقبال از براى اين شب دعا و نماز هاى بسيار با …. داشته باشد که به نذر يا مثل آن بر او واجب شده باشد که آن روز را روزه بايد بگيرد

فضيلت و اعمال ماه محرم الحرام | پرسمان دانشجویی اخلاق

akhlagh.porsemani.ir/node/1149

 

از حضرت امام رضا عليه السّلام روايت است که چون ماه محرّم داخل مي شد، پدرم را کسي خندان نمي ديد و … اين روز روزه بدارد و خدا را بخواند، خداوند دعاي او را مستجاب کند چنان که دعاي زکريا را مستجاب نمود. … بني اميه لعنه الله عليهم از براي برکت، آذوقه ي سال را در روز عاشورا در خانه ذخيره مي کردند؛ از … توبه و ترك گناهان · ولايت پذيري · انجام واجبات.

کانال زیارت عاشورا محرم 95 :: کانال و گروه تلگرام

group-channel.blog.ir/1395/07/11/کانال-زیارت-عاشورا-محرم-95

 

۱۱ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – محرم تسلیت محرم امام حسین,اشعار ماه محرمدهه محرم,اعمال محرم زیارت عاشورا,واقعه کربلا تاسوعا …. دانلود مراسم شب ششم محرم حاج سید مهدی میرداماد 94-95. … زیارت عاشورا: هرگاه خواستید از دور یا نزدیک امام حسین(ع) و یارانش را زیارت کنید، .

آداب و اعمال روز عاشورا/ ضمانت امام باقر (ع) برای زیارت امام …

www.mashreghnews.ir/…/آداب-و-اعمال-روز-عاشورا-ضمانت-امام-باقر-ع-برای-زیارت-امام-ح…

 

۵۰ دقیقه پیش – حسینیه مشرق – با آغاز ماه محرم، ايام غم و اندوه شيعيان و محبان اهل بيت عليهم السلام، شهرها، … دستور امام باقر برای زیارت امام حسین در عاشورا از راه دور …. آداب و دعای بسیار مهم و جامع عاشورا به نقل از عبدالله بن سنان از امام صادق، در سه کتاب …

نتایج جستجو برای برخی اعمال شب و روز عاشورا – صفحه 2 | …

khabarfarsi.com/search?page=1…برخی%20اعمال%20شب%20و%20روز%20عاشورا

روز از ماه رجب را روزه بگیرد، آتش جهنم یک سال، از او دور شود و هر کس سه روز از آن را روزه … اعمال روز دهم محرم (روزعاشورا) روز دهم روز شهادت اَباعَبْداللَّهِ الحُسَیْن علیه السلام و … روز را روزه بدارد، خداوند دعایش را اجابت می کند، همانگونه که دعایزکریا را اجابت کرد.

ادعیه و اعمال ماه محرم – مرکز نشر اعتقادات

www.eteghadat.com › صفحه اول › گنجینه ثـقلیـن › حديث › ادعيه و زيارات

 
3پست – ‏1 نویسنده

[center] اعمال شب اول و روز آن[/center] بدان كه اين ماه ، ماه حزن اهل بيت عليهم السلام و … و لكن روز عاشورا امساك نمايد از طعام و شراب تا بعد از عصر آن وقت به قدر كمى تربت …. در خصوص آن روز روزه واجبى داشته باشد كه به نذر يا مثل آن بر او واجبشده باشد كه آن …

فضیلت اعمال و دعاهای ماه محرم 95 – جدید نیوز

jadidenews.ir › خبر

 

۶ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – دعای روز ۲۱ بیست و یکم ماه مبارک رمضان ۹۴ | رمضان ۹۵ | محرم . ….. «برترين نماز بعد از نماز واجب، نماز خواندن در تاريكى شب است و برترين روزه بعد … تقویم این ماه: ماه محرّم، ماه حماسه و ماتم: اعمال ماه محرّم: اعمال شب عاشورا:اعمال روز عاشورا:.

نماز و اعمال مستحبی شب زفاف – نیک صالحی

www.niksalehi.com/din-andishe/archives/213763.php

 

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۳ ه‍.ش. – شب زفاف, اعمال شب زفاف, در شب زفاف , نماز شب زفاف , اعمال مستحبی شب … که در آن هنگام از هر گونه گناه دور باشند، حتّی فکر گناه نکنند، تا شیطان در نطفه آنان ….. پس از قرن ها، عاشورای 95 با عاشورای 61 هجری یکی می شود، اتفاقی … اول محرم امسال، این ختم مجرب را شروع کنید و آثار عجیب آن را در زندگی خود مشاهده کنید!

اعمال مستحبی شب عاشورا – تفسیر نیوز

www.tafsir-news.ir/search/?q=اعمال+مستحبی+شب+عاشورا

 

محدودیت های ترافیکی به مناسبت تاسوعا و عاشورا در گیلان اعمال می شود … گناباد گفت: با وجود پرداخت نشدن زکات واجب به دلیل خشکسالی سالهای اخیر در گناباد، خیران و … آیت الله جوادی آملی: اعمال محرم مانند اعمال ماه رمضان عبادت است … شب عاشورا · دانلود مداحی سید مهدی میر داماد در شب نهم محرم 95 · دانلود مداحی شب نهم محرم 95حاج محمد رضا …

الف – سفارش آیت الله بهجت درباره زیارت عاشورا

alef.ir/vdcfxtd0xw6dxya.igiw.html?205100

 

۲۳ آبان ۱۳۹۲ ه‍.ش. – آیت الله بهجت در پاسخ به سوالی ضمن تصریح به جایگاه زیارت عاشورا به … ما در بين اين همه اعمال خالصانه آيت الله بهجت حداقل بتوانستيم همين زيارت عاشورا را …. زیارت عاشورا را بخوانی ودر صورت امکان مانند بقیه زوار امام حسین در ماهمحرم یا …… چله زیارت عاشورا بگیر و هر چهل شب یک شمع هم به نیت اقا روشن کن اگه بعد …

اعمال شب و روز نیمه شعبان | پايگاه علمي المنجي

almonji.com/fa/node/9300

 

(12) اعمال ماه محرّم · (11) روز عاشورااعمال شب و روز نیمه شعبان … و رحمت کرم و عنایت خدا شامل حالتان گردد، زیرا که شما در دعای خود به ریسمان او چنگ زده اید. … بنابراین در نمازهای واجب برای آن حضرت – و کسی که دعا برای او جایز است – زیاد دعا کنید.

اعمال ماه محرم / شب عاشورا رور تاسوعا

www.keder.ir › عمومی

 

۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ه‍.ش. – آشنایی با اعمال ماه محرم. اعمال ماه محرم / شب عاشورا رور تاسوعا. چرا محرم؟ … كس كه اين روز را روزه بدارد، خداوند دعايش را اجابت مي‌كند، همانگونه كه دعاي زكريا(عليه السلام) را اجابت كرد. …. دعای دور کردن دشمنان و نجات از ورطه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴.

اعمال محرم الحرام – پایگاه اطلاع رسانی مرجع عالیقدر حضرت آیت …

noorihamedani.com/fa/articles/view/1810/624

 

در روايت است از حضرت رسول صلي الله عليه و آله که هر که در اين شب اين دو رکعت نماز … و نيز سيد براي هلال اين ماه دعايمبسوطي ذکر فرموده و اگر ممکن شود احيا بدارد اين شب … و لکن روز عاشورا امساک نمايد از طعام و شراب تا بعد از عصر آن وقت به قدر کمي …. در خصوص آن روز روزه واجبي داشته باشد که به نذر يا مثل آن بر او واجب شده باشد که …

اعمال مستحبی شب اول ماه رمضان – سایت خبری تحلیلی تابناك …

www.tabnak.ir › صفحه نخست › مذهبی

 
رتبه: ۸۴% – ‏۱۳٬۹۸۱ نقد

۷ تیر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – 1- استهلال؛ یعنى جستجوى هلال ماه و بعضى استهلال این ماه را واجب دانسته‌ اند. 2- چون رؤیت … 7- خواندندعای دیگری از امام صادق(ع) در شب اول ماه رمضان:.

اعمال شب اول ماه مبارک رمضان ۹۴ | سال 95 | ماه محرم 95 | نوحه 95 | …

norouz95.omshid.com/14637/اعمال-شب-اول-ماه-مبارک-رمضان-۹۴

 

شب اول ماه مبارک رمضان در پیش است، برای ورود به این ماه ضیافت الهی اعمال مستحبی مانند … ۱- استهلال؛ یعنى جستجوى هلال ماه و بعضى استهلال این ماه را واجب دانسته‌ اند.

روز عاشورا – ويکی شيعه

fa.wikishia.net/view/روز_عاشورا

 

عاشور، عاشورا و عاشوراء، بنا به قول مشهور علمای لغت، دهم محرم را گویند و آن روزی است که … شده: روزه در عاشورا قبل ازواجب شدن روزه ماه رمضان معمول بوده، ولی پس از آن ترک شده است. … خواندن هزار مرتبه توحید، دعای عشرات، خودداری از خوردن و آشامیدن اما بدون قصد روزه و هزار مرتبه لعن بر قاتلان سید الشهدا نیز از اعمال ذکر شده برای این روز است.

چرا اهل تسنن روز عاشورا را روزه می گیرند؟ – منتظران و یاوران …

mr532011mr.persianblog.ir/tag/چرا_اهل_تسنن_روز_عاشورا_را_روزه_می_گیرند؟

 

۲۶ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. – اما مشهور نزد شیعه این است که عاشورا روز دهم محرم است، چنان چه علامه حلی در منتهی … فقهاء اهل سنت مانند ابو حنیفه روزه عاشورا را واجب دانسته است، شافعی در یک … رفته و تنظیف نموده و به چشم سرمه می کشیدند آنان این اعمال را در پیروی از روش و ….. خیرات از طرف زنده ها موجب کاهش عذاب قبر(۱) آیا دعای دعا نویس ها درست است؟

مطمئن‌ترین و نزدیک‌ترین راه برای اجابت دعا – موعود

www.mouood.org › مهدویت و آخرالزمان › مقالات مهدویت و آخرالزمان › معارف اسلامی

 

۲۷ دی ۱۳۹۲ ه‍.ش. – زیارت عاشورا و مداومت بر آن بسیار سهل و آسان است، هر کسی در هر مکان و در هر زمانی … مسجد به صورت دسته‌جمعی زیارت عاشورا را با صد سلام و صد لعن و دعای علقمه … حدّاد را همه شنیده‌اید که به زیارت عاشورا مداومت داشت، در شب اوّل رحتلش سه بار امام … بود، به گرفتاری سختی مبتلا می‌شود، از روز اوّل محرّم به زیارت عاشورا شروع …

اعمال دهه اول محرم – ستاره

setare.com/fa/news/6549/اعمال-دهه-اول-محرم

 

۳۰ شهریور ۱۳۹۵ ه‍.ش. – خواندن نمازهای مستحبی: بهتر است در شب اول، بعضى از نمازهایى را كه در این …. خواندن دعای زیر جزواعمال دهه اول محرم است و در روز عاشورا توصیه شده است:.

حجت الاسلام قاسمیان: جایگاه مستحبات نزد خداوند – وارث

vareth.ir/fa/news/57784/سخنرانی-حجت-الاسلام-قاسمیان-جایگاه-مستحبات-نزد-خداوند

 

۳ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – مراسم شب عاشورا با سخنرانی حجت الاسلام قاسمیان و مداحی حاج احمد … یکسری از اعمال واجب و یکسری مستحب نام دارند، که انجام اعمال واجب صد در … اعمال مستحبات همان مزۀ شیرینی گوارای دین است که نیازهای روح انسان را ارضا می‌ کند مثل خواندن دعای ندبه در سپیده دم … شب سوم محرم هیئت محبان حضرت علی اصغر (ع) مهر 95.

چگونه چله زیارت عاشورا بگیریم+توصیه های آیت الله حق …

vareth.ir/fa/news/…/چگونه-چله-زیارت-عاشورا-بگیریمتوصیه-های-آیت-الله-حق-شناسر…

 

۲۴ آذر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – آنچه که در ادامه می‌آید چله زیارت عاشورا به شیوه آیت‌الله حق‌شناس است: … سوم: با تمرکز و مراقبه بر حضور قلب در نمازهای واجب و دعای بعد از نماز: … داشت، عزم و اراده چهل روزه بر مراقبه از اعمال و ترک محرمات و انجام واجبات بود، به خصوص مراقبت از زبان، زبانی …. شب هشتم محرم حسینیه حضرت اباالفضل (ع) کرمجگان قم مهر 95.

حریر هشتم – نحوه ختم چهل روزه زیارت عاشورا

harirehashtom.blogfa.com/post/178

 

۲۳ آبان ۱۳۹۱ ه‍.ش. – حریر هشتم – نحوه ختم چهل روزه زیارت عاشورا – السلام علیک یا غریب الغربا. … آیت الله حق شناس:شما چهل روز زیارت عاشورا بخوانید اگر از خدا حاجتتان را نگرفتید، بیایید که من برای … 2 – ایشان تاکید زیادی داشتند که در طول این چهل روز می بایست مراقبه اعمال صورت بگیرد. یعنی واجبات انجام گرفته و محرمات ترک گردد.

اعمال مستحبی شب عاشورا – رادیکال خبر

www.radicalkhabar.ir/search/?q=اعمال+مستحبی+شب+عاشورا

 

محدودیت های ترافیکی به مناسبت تاسوعا و عاشورا در گیلان اعمال می شود … آیت الله جوادی آملی: اعمال محرم مانند اعمال ماه رمضان عبادت است … زکات گناباد گفت: با وجود پرداخت نشدن زکات واجب به دلیل خشکسالی سالهای اخیر در گناباد، خیران … اعمال مستحبیشب عاشورا · دانلود مداحی سید مهدی میر داماد در شب نهم محرم 95 · دانلود مداحی شب نهم محرم …

اعمال مستحبی شب عاشورا

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>