انشاء 13 آبان | مقاله و تحقیق روز دانش آموز 95

انشاء کامل در مورد 13 آبان | دانلود مقاله سیزده آبان فرمت ورد و تحقیق روز دانش آموز 95

،انشا در مورد روز دانش آموز ، تحقیق سیزده آبان 95 ،مقاله کامل 13 آبان روز تجلی دانش آموزان – مقالات ، 13 آبان تاریخ 3 واقعه بزرگ در ایران ، مقاله 13آبان سالروز تسخير لانه جاسوسي آمريكا ، سیزده آبان روز دانش آموز مقاله در مورد روز دانش آموز 13 آبان ، دانلود مقاله 13 آبان 57 ، مقاله 13 آبان و روز استکبار ستیزی ، سیزدهم آبان روز دانش آموز + مقاله و تحقیق ، مقاله روز ملی مبارزه با استکبار جهانی (13 آبان)

روز 13 آبان که در تقویم به عنوان روز مبارزه با استکبار نام‌گذاری شده یادآور سه واقعه مهم در تاریخ معاصر ایران است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همین دلیل این روز را در تاریخ کشور به عنوان روزی به یادماندنی به ثبت رسانده است.

آبان سال 1303 خورشيدي 13آبان روز دانش آموز 13 آبان روز دانش آموز روز دانش آموز 13 آبان روز 13 آبان 

تبعید امام خمینی(ره) به ترکیه در 13 آبان 1343، 13 آبان 1357 که روز دانش‌آموز نام گرفت و تسخیر لانه جاسوسی در 13 آبان 1358 عنوان این سه واقعه تاریخی است که نمی‌توان هیچ یک را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی تر دانست چرا که هر کدام در دوره وقوع تاثیر گذاری خاص خود را داشته و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

تبعید امام خمینی به ترکیه 13 آبان 1343

کاپیتولاسیون یا حق قضاوت کنسولی حقی است که به اتباع بیگانه داده می‌شود و آنها را ازشمول قوانین کشور مصون ومستثنی می‌کند؛ درواقع در صورت ارتکاب جرم در خاک کشور، دولت میزبان حق محاکمه آن مجرم را ندارد.

کاپیتولاسیون ریشه در استعمار دارد و کشورهای استعمارگران این قانون را به کشورهای ضعیف تحت‌ سلطه تحمیل می‌کردند؛ کاپیتولاسیون درایران طی معاهده ترکمانچای برای اتباع روسیه به رسمیت شناخته شد و پس ازآن برخی کشورهای استعمارگر دیگر، این امتیاز نامشروع را بعلت ضعف حکومت های قاجاریه کسب کردند؛ اما، کاپیتولاسیون در سال 1306، تحت فشار افکار عمومی و فضای حاکم بر روابط بین‌الملل پس از جنگ اول جهانی لغو گردید.

هنوز بیش از 3 دهه از الغای کاپیتولاسیون نمی‌گذشت که محمدرضا پهلوی احیاگر مجدد آن شد. کابینه اسدالله علم در سیزدهم مهر سال 1342، به دستور شاه، پیشنهاد آمریکا مبنی‌بر اعطای مصونیت قضایی به اتباع آمریکایی را به صورت یک لایحه قانونی در هیتت دولت تصویب کرد.

چندی بعد این خبر به حضرت امام رسید و ایشان را به خروش و فریاد واداشت به طوری که در4 آبان 1343 ایشان طی نطقی تاریخی به رسوایی این اقدام ننگین پرداختند.

فرازهایی از سخنرانی ایشان چنین بود: « … دولت با کمال وقاحت از این امر ننگین طرفداری کرد، ملت ایران را از سگ‌های آمریکایی پست‌تر کردند.

اگر چنانچه کسی یک سگ آمریکایی را زیر بگیرد، بازخواست از او می‌کنند؛‌ اگر شاه ایران یک سگ آمریکایی را زیر بگیرد بازخواست می‌کنند و اگر چنانچه یک آشپز آمریکایی شاه ایران را زیر بگیرد، مرجع ایران را زیر بگیرد، بزرگترین مقام ایران را زیر بگیرد، هیچ کس حق تعرض ندارد…». رژیم که در طول دو سالی که امام قیام کرده بودند، نتوانسته بود با هیچ شیوه‌ای، ایشان را آرام کند، تنها یک راه پیش پای خود می‌دید و آن تبعید امام بود.

در شب 13 آبان 1343، صدها کماندو به همراه مزدوران ساواک به منزل امام در قم حمله‌ور شدند ایشان را دستگیر و به تهران منتقل کردند و سپس با یک هواپیمای نظامی ایشان را به ترکیه تبعید کردند. این سرآغار هجرتی بود که 14 سال بعد پیروزی انقلاب اسلامی را به بار آورد.

روز دانش‌آموز 13 آبان 1357

در حالی که انقلاب اسلامی مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره) به روزهای سرنوشت سازی نزدیک می‌شد همه اقشار مردم ایران از زن و مرد و پیر و جوان، سعی در ایفا کردن نقش تاریخی خود و عمل به تکلیف الهی داشتند. در این میان دانش‌آموزان و نوجوانان شور و حال دیگری داشتند.

صبح روز 13 آبان 1357، دانش‌آموزان در حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند، به سمت دانشگاه تهران حرکت کردند تا صدای اعتراض خود را به گوش همگان برسانند.

این جوانان پر شور و خداجو، گروه گروه، داخل دانشگاه شدند و به همراه دانشجویان و گروه‌های دیگری از مردم در زمین چمن دانشگاه اجتماع کردند. ساعت 11 صبح، مأموران،‌ ابتدا چند گلوله گاز اشک‌آور در میان این جمعیت خروشان پرتاب کردند؛ اما، اجتماع کنندگان در حالی که به سختی نفس می‌کشیدند، صدای خود را رساتر کرده و با فریاد الله‌اکبر، لرزه بر اندام مأموران مسلح شاه افکندند. در این هنگام تیراندازی آغاز شد و جوانان و نوجوانان بی‌گناه، یکی پس از دیگری، در خون خود غلتیدند. در این روز، 56 نفر شهید و صدها نفر مجروح شدند.

حضرت امام(ره) در پیامی به همین مناسبت فرمودند: «… عزیزان من صبور باشید، که پیروزی نهایی نزدیک است و خدا با صابران است … ایران امروز جایگاه آزادگان است… من از این راه دور، چشم امید به شما دوخته‌ام … صدای آزادی‌خواهی و استقلال‌طلبی شما را به گوش جهانیان می‌رسانم.»

به خاطر گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان دانش‌آموز، این روز در تاریخ انقلاب اسلامی به نام روز دانش‌آموز نام‌گذاری شده است.

تسخیر لانه جاسوسی ـ روز مبارزه با استکبار جهانی 13 آبان 1358

در ابتدای انقلاب و زمان حکومت دولت موقت با هدف وادار کردن آمریکا به استرداد شاه و اموال ملت ایران، دانشجویان تصمیم به اشغال سفارت آمریکا گرفتند. دانشجویان از دانشگاه‌های تهران، پلی‌تکنیک، صنعتی شریف، شهید بهشتی و … گرد هم آمدند و طی یک راهپیمایی تا سفارت آمریکا از دیوارهای سفارت بالا رفته و علیرغم مقاومت محافظین و آمریکایی‌ها، سفارت را به تصرف کامل درآوردند.

در هنگام تسخیر سفارت، آمریکایی‌ها به سرعت مشغول نابود کردن بسیاری از اسناد دخالت‌ها و تجاوزارت و غارت‌های خود شدند ولی پس از تسخیر سفارت به سرعت از نابودی باقی‌مانده اسناد جلوگیری شد و بعدها اسنادی که از لانه جاسوسی آمریکا به دست آمده بود چاپ شده و در اختیار همگان قرار گرفت. به محض انتشار این خبر، مردم بسیاری با خشم و انزجار مقابل لانه جاسوسی تجمع کرده و از حرکت دانشجویان حمایت کردند.

امام خمینی‌(ره) نیز در پیامی این حرکت را انقلاب دوم و بزرگ‌تر از انقلاب اول نامیدند. این حرکت دانشجویان معترض، خشم آمریکایی‌ها را برانگیخت و آنها که ناتوان از درک ملتی استقلال‌طلب و آزادی‌خواه بودند، دست به اقداماتی بر ضد جمهوری اسلامی ایران زدند؛ از آن جمله فشار آوردن به مجامع بین‌المللی مانند سازمان ملل، سازمان کنفرانس اسلامی، شورای امنیت و …، ایجاد جو منفی تبلیغاتی علیه دانشجویان مسلمان و برخی اقدامات دیگر از جمله آنهاست.

اما پس از بی‌ثمر ماندن، آنها به اقدامات جدی‌تری روی آوردند؛ از جمله قطع کامل روابط سیاسی در 20 مهر 1359، حمله نظامی به ایران و تجاوز به خاک کشورمان که به شکست مفتضحانه آنها در صحرای طبس انجامید و نیز محاصره اقتصادی و بلوکه کردن دارای‌ها و اموال ایران و… که هیچ‌کدام تاکنون درعزم ملت ایران برای مقابله با ظلم و بی‌عدالتی جهانی ومنشا اصلی آن در جهان یعنی استکبار جهانی و آمریکا خللی وارد نکرده است.

و این‌گونه نام روز 13 آبان برای همیشه در تاریخ ایران ماندگار شد.

 

تحقیق و مقاله در مورد 13 آبان 94 | محرم 95 – دانلود آهنگ | …

zakhme-bimarham.ir/2015/10/30/تحقیق-و-مقاله-در-مورد-13-آبان-94/

 

۸ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – مقاله در مورد 13 ابان انشا برای روز دانش اموز / مقاله روز دانشجو انشا در مورد روز دانش آموزمقالاتآموزشی سیزده آبان، چگونه روز …. مقاله انشاء 13 سیزده …

مقاله در مورد روز دانش آموز 13 آبان – جدید 2016

95-2016.ir/مقاله-در-مورد-روز-دانش-آموز-13-آبان.html

 

موسسه مطالعات و پژوهش هاي سياسي. خميني به ترکيه در 13 آبان 1343 کشتار دانش‌آموزان در 13 آبان روز دانش‌آموز. مقاله ای در مورد 13 ابان روز دانش. در مورد روز دانش اموز 13 ابان انشا در مورد روز دانش آموز روز دانش اموز مقاله در …

انشاء و مقاله کامل درباره 13 آبان 94 :: اخبار|ورزشی|فال روزانه …

p30khabar.blog.ir/post/انشاء-و-مقاله-کامل-درباره-13-آبان-94

 

۱۰ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – مقاله در مورد 13 ابان انشا برای روز دانش اموز / مقاله روز دانشجو انشا در مورد روز دانش آموزمقالاتآموزشی سیزده ….. تمدید ثبت نام تسهیلات رفاهی …

انشا در مورد ۱۳ آبان روز دانش آموز – دانلود کتاب |انشا |تحقیق …

bookhaa.rozblog.com/post/73

 

۶ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – انشا در مورد ۱۳ آبان روز دانش آموز |انشا در مورد روز 13 آبان روز دانش آموز برای مشاهده ی ادامه مطلبلطفا روی عکس بالا کلیک کنید انشا در مورد…,انشا در …

انشا در مورد 13ابان روز دانش اموز

up0.ir/post/8400/انشا%20در%20مورد%2013ابان%20روز%20دانش%20اموز.htm

 

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ه‍.ش. – 13ابان – انشا برای روز دانش اموز / مقاله روز دانشجو …. pasokhname-khordad95.ir/tag/تحقیق-در-مورد-13-آبان/. ذخیره شده. ۸ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – مقاله در مورد …

دانلود سرود روز دانش آموز سیزده 13 آبان | جدید 95 | دانلود 2016

nowruz95-photo2016.ir/2015/11/03/دانلود-سرود-روز-دانش-آموز-سیزده-13-آبان/

 

۱۲ آبان ۱۳۹۴ ه‍.ش. – سرود دانش آموز دانلود شعر و آهنگ برای روز دانش آموز وسیزدهم آبان 94 … آیا 13 آبان این سرود پخش دانلود مطالب در آستانه 13 آبان و روز مبارزه با استکبار …. انشا در مورد روز دانش آموز 13 آبان روز تجلی دانش روز سیزده آبانروز شگفتی است.

روز دانش آموز – بیتوته

www.beytoote.com/art/decorum/student1-days.html

 

روز دانش آموز. 13 آبان روز دانش آموزدانش آموزان همچون ساير گروه هاي ملت در اطاعت از فرمان حضرت امام (ره) كه همه را دعوت به مبارزه بي امان با رژيم امريكايي شاه مي نمود، سر از …

تحقیق در مورد 13 آبان روز دانش آموز

axahang.r98.ir/post/4812/تحقیق-در-مورد-13-آبان-روز-دانش-آموز/

سیزدهم روز آبان در تقویم جمهوری اسلامی ایران…,تحقیق در مورد 13 آبان روز دانشانشا در مورد روز دانش آموزمقالاتآموزشی بچه هایی از جنس بلور – مقاله روز 13 آبان روز 13 آبان مبارک باد – دانشگاه . …… جزییات ویژه برنامه سال تحویل 95 با اجرای علی ضیا

انشا در مورد محرم | انشا درباره محرم – دهکده آفتاب

dehkadeaftab.ir/انشا-در-مورد-محرم–انشا-درباره-محرم.html

 

۱۲ مهر ۱۳۹۵ ه‍.ش. – مقاله و انشا در مورد محرم 95 | تحقیق درباره عاشورا | زندگینامه امام حسین(ع . …. Oct 30, 2015 – مقاله در مورد 13 ابان انشا برای روز دانش اموز / مقاله روز …

تحقیق درباره 13 آبان روز دانش آموز – تحقیق کده

www.tahgigkade.ir/tag/تحقیق-درباره-13-آبان-روز-دانش-آموز

 

انشا طنز · انشا · شعر طنز · داستان طنز · انشا عربی · داستان · انشا انگلیسی · رمان · تحقیق · نمونه سوال · نمونه سوالات پایه ششم · نمونه سوالات پایه هفتم · نمونه سوالات …

انشا در مورد محرم | انشا درباره محرم – پست نما

www.postnama.ir/post/1652/انشا-در-مورد-محرم–انشا-درباره-محرم.html

 

مقاله و انشا در مورد محرم 95 | تحقیق درباره عاشورا | زندگینامه . ….. کوچولوی من؛ آقا حمید درباره روز 13 آبان، یعنی روز دانش آموز انشا نوشته و از …تحقیق و مقاله در مورد 13 .

.:: جامدادی.آی آر | jamedadi.ir ::. » چرا 13 آبان روز دانش آموز … – در …

jamedadi.ir/چرا-13-آبان-روز-دانش-آموز-است؟/

 
رتبه: ۴٫۲ – ‏۲۰۳ رأی

از آن تاریخ به بعد، سیزدهم آبان ماه با عنوان روز دانش آموز، به عنوان حماسه خونین لاله …. این مطلب به بررسی علت نامگذاری اینروز به عنوان روز دانش آموز دارد و به سایر مسائل …. ممنونم از شما من کلاس هفتم مدرسه ی سمیه سمنان هستم وبرای انشا می خواستم فوق …

13 آبان چه روزی است| ۱۳ آبان روز دانش آموز

www.biyografi.ir/post/41/13-آبان-چه-روزی-است–آبان-روز-دانش-آموز-.html

 

13 آبان چه روزی است| ۱۳ آبان روز دانش آموز ,13 آبان چه روزی است| ۱۳ آبان روز دانش آموز ,بیوگرافی. … تحقیق در مورد سیمرغ|تحقیق کوتاه درباره سیمرغ دوشنبه 03 آبان 1395 · انشا تصویر نویسی پایه هشتم|انشا تصویر نویسی هشتم صفحه 84 دوشنبه 03 آبان … اربعین 95 چه روزی است|تاریخ اربعین 95 در عراق|تاریخ و زمان اربعین 1395

انشا در مورد شانس 95|انشا در مورد شانس پایه نهم|تحقیق درباره …

www.biyografi.ir/…/انشا-در-مورد-شانس-95انشا-در-مورد-شانس-پایه-نهمتحقیق-درباره-…

 

۲ روز پیش – معنی – انشا در مورد شانس پایه نهم 95|شانس انشا|تحقیق درباره شانس … 13 آبان چه روزی است| ۱۳ آبان روز دانش آموز دوشنبه 03 آبان 1395 · 13 آبان چه روزی …

چرا روز دانش آموز – آفتاب

www.aftabir.com › مقالات › سیاسی › تاریخ سیاسی

 

۱۵ آبان ۱۳۸۷ ه‍.ش. – چهارشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۷ مقالات ارسالی به آفتاب بازدید: ۱۳,۲۹۴ … صبح روز ۱۳ آبان ۱۳۵۷ش دانش آموزاندر حالی که مدارس را تعطیل کرده بودند روبه سوی …

تحقیق دانش آموزی – سوخت و انواع آن

zaronline.mihanblog.com/post/186

 

تحقیق دانش آموزی – سوخت و انواع آن – سوخت و انواع آن. … لیگ برتر (95-96) – جام خلیج فارس …. 13 آبان روز دانش‌آموز و تسخیر لانه جاسوسی و تبعید امام خمینی (ره).

انشا در مورد دهه فجر برای دانش آموزان – جوونی | جدیدترین اخبار …

javuni.ir/news/27682

 

۱۱ بهمن ۱۳۹۴ ه‍.ش. – انشا در مورد دهه فجر – اخبار و مطالب روز – رز بلاگ … Jan 21, 2016 – شعر در مورد دهه فجر مخصوص دانش آموزان انشا و مقاله در مورد دهه فجر دهه فجر … downloadnew95.ir/. …. وبلاگ یوز – سخنان رهبری در مورد13 آبان – موتور جستجوی یوز. yooz.ir/ …

زنگــ انشا – انشای دانش آموزان

zangensha89.blogfa.com/tag/انشای-دانش-آموزان

 

لطفا نوشته های دانش آموزان را در ادامه مطلب مطالعه بفرمایید. موضوعات مرتبط: دل نوشته ها ، انشاء دانش آموزان برچسب‌ها: ادبی … “روز مادر بر همه ی مادران فداکار و مهربان مبارک”.

13 آبان روز دانش آموز – دنیای علمی،آموزشی و سرگرمی

deas.ir/انشا-روز-دانش-آموز.html

 

۲۳ مهر ۱۳۹۳ ه‍.ش. – روز دانش آموز، انشا درباره روز دانش آموز، 13، آبانفمطلب درباره روز دانش آموز روز سيزده آبان، روزشگفتي است! روزي كه … روز سيزده آبان، روز شگفتي است! …. امیدواریم مطالب خود را در این وبسایت پیدا نمائید. … کنکور 95آسونتر بود …

انشاء 13 آبان ، مقاله و تحقیق روز دانش آموز 95

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>