استرس | آفت قهرمانی در میادین ورزشی است | ورزش

یه متخصص پزشکی ورزشی با توضیح دادن این موضوع که استرس، آفت قهرمانی در میادین ورزشیه، پیشنهاد کرد: دور و بریا قبل از برگزاری مسابقه در مورد عواقب بازنده شدن به ورزشکار حرفی نزنن.

یه متخصص پزشکی ورزشی با تاکید براین مطلب که حضور یه روانشناس در مسابقات بین المللی لازمه، گفت: مربیان و دور و بریا نقش موثری در کاهش استرس دارن طوری که قبل از برگزاری مسابقه به ورزشکار در مورد عواقب بازنده شدن حرفی نزنن.

دکتر مریم ابوالحسنی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، گفت: استرس وقتی اتفاق می افته که بین مطالبات محیط از فرد و خیالات اون از توانایی خود در برآوردسازی این مطالبات ناهماهنگی ایجاد شه مخصوصا وقتی که نتیجه اون واسه ورزشکار آهمیت بیشتری داشته باشه.

ایشون با گفتن این که استرس در ورزشکار می تونه دارای اثرات منفی باشه، اضافه کرد: استرس می تونه علاوه بر فشار عصبی در ورزشکار علائم جسمی مثل تپش قلب، افزایش تعریق، ضعف بدنی و خستگی رو در ورزشکار بسازه.

این متخصص پزشکی ورزشی گفت: خیلی از ورزشکاران بهترین کارکرد خود رو در تمرینات نشون میدن ولی به هنگام مسابقه و رقابت به دلیل استرس زیادتر از اندازه، مسابقه رو به حریف خود واگذار می کنن.

دکتر ابوالحسنی با تاکید بر این مطلب که حضور یه روانشناس در مسابقات بین المللی لازمه، گفت: مربیان هم نقش موثری در کاهش استرس دارن و قبل از برگزاری مسابقه به ورزشکار در مورد عواقب بازنده شدن حرفی نزنن.

: تکنیکایی مانند آروم سازی جسمی، آروم تنی و واسه چند دقیقه راحت و راحت تنفس کشیدن می تونه در کاهش استرس اثر داشته باشه.

این متخصص پزشکی ورزشی در آخر گفت: ورزشکارایی که بازنده از مسابقات بین المللی به کشور بازمی گردنند حتما به روانشناس مراجعه کنن تا زودتر غم و اندوه شکست بازی رو سپری و به زندگی عادی بازگردنند.

منبع :