استرس تان را با یک نوشیدنی ضد استرس رفع کنید | تغذیه سالم

استرس تون رو با یه نوشیدنی ضد استرس رفع کنین

استرس تون رو با یه نوشیدنی ضد استرس رفع کنین

یکی از راه­های مقابله با استرس، مصرف نوشیدنیای سالمه. اینجا به معرفی یه نوشیدنی کاربردی و ترکیبی واسه به زانو در آوردن استرس می پردازیم. پس واسه داشتن آرامش بیشتر با یه نوشیدنی آرامبخش، با ما همراه باشین

رفع استرس با یه نوشیدنی ضد استرس

ساکنان شهرها مخصوصا شهرهای بزرگ سایه ای دائمی به نام استرس دارن که حتی در روزای ابری هم همراه اوناس. این استرس همه جا دنبال اوناس از داخل خونه و زندگی شخصی تا کار و روابط اجتماعی. همین بی­قراری دلیل شده راه حلای مختلفی واسه شکست دادن استرس پیشنهاد شه؛ آخرین اونا به کار گیری نوشیدنیای کاربردی با ترکیبی آروم بخش(relax) است که نه فقط لذت یه نوشیدنی جدید رو به مشتریان خود میدن که بار استرس اونا رو به مراتب کم می کنن.

استرس یکی از بیمارهای روان­تنی سبک زندگی شهریه که تاثیر مستقیم و منفی بر سلامت افراد داره. استرس دلیل ایجاد تغییرات هورمونی مخصوصا افزایش ترشح آدرنالین در بدن می شه و بیماریای خطرناکی چون سکته های مغزی، قلبی، فشار خون، زخم معده، پوکی استخون و حتی تغیرات در پوست و مو رو میسازه. استرس با تولید زیاد کورتیزول در مغز و حافظه خلل بوجود میاره. بخشی از مشکلات جنسی، اسهال، سوء هاضمه، حالت تهوع، مشکلات خواب، سرگیجه هم می تونن معلول استرسای زندگی شهری باشن.

سال گذشته رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه وضع عصبی مردم جامعه ایران به هم ریخته، گفته بود: «شاخص بردباری به دلیل وجود شکلای جور واجور استرس ها در جامعه اجتماعی، کاهش زیادی داشته، طوری که طبق آمارهای اعلام شده جهانی، ایران در شاخص بردباری اجتماعی بین کشورای جهان، ۴ رتبه افت داشته.» با این اوصاف به هر روش که بتونه به کنترل استرس در جامعه ایران کمک کنه، باید لبیک گفت.

یکی از راه­های مقابله با استرس، مصرف نوشیدنیای سالمه. یه نوشیدنی کاربردی و ترکیبی که از آلوئه ­ورا و بابونه ساخته می شه، معجونی قوی واسه به زانو در آوردن استرسه. آلوئه ­ورا ویژگیای یه مسکن طبیعی رو داره که به آرامش بدن کمک زیادی می کنه.

بررسیای تاریخی نشون میده ایرونیا از گذشته دور این گیاه رو می شناختند و با خواص اون آشنایی داشتن. در قدیم این گیاه رو با نام صبرزرد، صبر، شاخ بزی می نامیدن و امروزه هم در استانی مانند بوشهر با اسمای محلی گل سگله، گل قبر یا چادروا شناخته می شه. لاله بیابان، گیاه جاودانگی و گیاه ملکه از دیگر اسمای شناخته شده آلوئه­ ورا در ایرانه.

تاثیر بابونه به عنوان یه وسیله مقابله با استرس و کم کننده تنشا از چند سال پیش و شاید صدها سال قبل شناخته شده. به آدمایی که دچار حالتای عصبی، اضطراب، نگرانی و بی خوابی و کم خوابی هستن یا از سردردهای عصبی و میگرنی رنج می برن، پیشنهاد شده خودشون رو در اختیار قدرت درمانبخش بابونه بذارن. بابونه گیاه بومی مناطق معتدل مدیترانه و آسیای صغیره اما در ایران مخصوصا در اندیمشک، خرم آباد، شیراز و اطرف تهران به صورت خودرو رشد می کنه.

ترکیب این دو گیاه یه نوشیدنی بسیاری موثر رو واسه شکست دادن استرس تشکیل میده. شاید واسه همینه که این روزا شنیده می شه به زودی یه نوشیدنی کابردی با ترکیبی از بابونه و آلوئه ورا وارد بازار نوشیدنی در ایران می شه.
جمع آوری: گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

.

منبع :