استرس ریزش مو را تشدید می کند ! | بیماری

: استرس ریزش مو رو شدید شدن می کنه 

یه متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: استرسای روحی دلیل شدید شدن ریزش مو می شه.

دکتر حسین کاووسی، ریزش مو رو به دو دسته ریزش موی قابل برگشت و ریزش موی غیرقابل برگشت تقسیم و گفت: نوع غیرقابل برگشت اون خیلی شایع نیس.

به گفته این متخصص پوست، مو و زیبایی، شایع ترین نوع ریزش مو که قابل برگشت هم هست معمولا با شروع سن بلوغ در افراد دیده می شه که در مردان شایع تره.

کاووسی گفت: این نوع ریزش مو که ریزش موی هورمونی (آندروژنی) نامیده می شه درصد کمتری از زنان رو درگیر کرده و معمولا در آدمایی که پوست سرشون چربه بیشتر دیده می شه.

ایشون با بیان اینکه این نوع ریزش مو در مردان در قسمت جلو و وسط سر بیشتر دیده می شه، اضافه کرد: این نوع ریزش مو در زنان به طور یکنواخت در جلوی سر دیده می شه و معمولا با نازک تر شدن موها همراه س.

این متخصص پوست، مو و زیبایی در ادامه گفت: عوامل هورمونی و ژنتیکی در این نوع ریزش مو دخالت دارن.

به گفته کاووسی این نوع ریزش مو در آدمایی که ورزشای قدرتی انجام میدن و از مکملا هم استفاده می کنن، بیشتر دیده می شه.

ایشون با تاکید با اینکه استرسای روحی دلیل شدید شدن ریزش مو می شن، گفت: کم خونی، رژیمای غذایی سخت، بیماریای غده تیروئید و… در شدید شدن مریضی موثر هستن.

کاووسی در ادامه با اشاره به اینکه ریزش روزانه ۶۰ تا ۱۰۰ تار مو طبیعی و قابل جایگزینه، اضافه کرد: بیشتر آدمایی که دچار ریزش مو هستن تا وقتی که ۳۰ تا ۴۰ درصد حجم موی خود رو از دست ندن متوجه مریضی خود نمی شن.

ایشون بعد به کسائی که موهای چرب دارن پیشنهاد کرد: موهای خود رو به طور روزانه شست و شو بدن.

این متخصص پوست، مو و زیبایی در ادامه با تاکید بر اینکه نوع شامپو نمی تونه تاثیر زیادی بر ریزش مو داشته باشه، به بیان ویژگیای یه شامپوی خوب پرداخت و گفت: شامپوی خوب شامپوییه که فرد پس از شستشو موهای خود احساس باحالی داشته باشه.

ایشون به افراد پیشنهاد کرد تا از شامپوهای مناسب موهای خود استفاده کنن.

.

منبع :