استرس سلامت کارکنان جوان را بیشتر تهدید می کند & | بیماری

: استرس سلامت کارکنان جوون رو بیشتر تهدید می کنه

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، عامل استرس علاوه بر اثرات روانی ، اثرات و نتیجه های جسمی زیادی هم داره . هیچ عضو یا ارگانی از بدن از اثرات اون محفوظ نیس .

براساس مطالعه جدیدی که با هدف بررسی استرس محیط کار تازگیا در انگلیس انجام گرفته، طی سال گذشته تقریبا از هر ۱۰ کارمند جوون ۱۸ تا ۲۴ ساله هفت نفر به دلیل استرس بالا به مریضی گرفتار شدن.

این آمار در بین کارمندان میانسال تا ۵۰ درصد کم میشه.

کارشناسان انگلیسی در این مطالعه به این نتیجه رسیدن کارمندان جوون بیشتر از پرسنل میانسال استرس دارن چون احساس می کنن در محیط کار مسوولیتای بیشتری بر اونا محول می شه. هم اینکه کارشناسان احتمال میدن که کارمندان جوون بیشتر از کارمندان سن بالا تر از علائم استرس آگاه هستن.

اینم بگیم کارمندان جوون بیشتر از پرسنل میانسال استرس دارن چون احساس می کنن در محیط کار مسوولیتای بیشتری بر اونا محول می شه.

البته کارشناسان احتمال میدن که کارمندان جوون بیشتر از کارمندان سن بالا تر از علائم استرس آگاه هستن.

تحقیقات نشون میده که وجود استرس به هزینه های انجام کار به راه های جور واجور اضافه و سلامت و بهره وری کارکنان رو به خطر میندازه.

اینم بگیم حتمال غیبت کاری کارکنانی که دچار استرس بالایی هستن، پنج بار در سال گزارش شده.

استرس باعث مشکل در کارکرد دستگاه عصبی مرکزی، دستگاه عصبی خودکار، سیستم ایمنی و غدد اندوکرین(هورمونا) می شه. در مقابله با استرس، دستگاه عصبی خودکار، مقدار زیادی هورمون استرس زا آزاد می کنه که دلیل بروز تغییرات فیزیولوژیک در بدن می شه. به دنبال اون، دستگاه ایمنی بدن دچار بد عملکردی می شه و شخص نسبت به دچار شدن به مریضیا آسیب پذیر می شه.

.

منبع :