استرس شغلی را کنترل کنید | بیماری

: هممون با صدمه هایی که استرس در زندگی به وجود می آورد، آشنا هستیم. هم اینکه استرسایی رو در محیط کار تجربه می کنیم که به طور معمولی بالاتر از یه استرس واقعی س.

ساعتای کار طولانی و حقوقای ناچیز، رئیس دمدمی مزاج و همکاران مخالف، همه اینا آسیب زیادی به سلامت عقل مون وارد می کنن.

به طور خلاصه، تحقیق جدیدی نشون داده که به طور تقریبی، نصف کارمندان آمریکایی، یعنی در حدود ۴۷ درصد، زندگی شون رو در سال جاری در مقایسه با سالای قبل، پر استرس تر آزمایش کردن. ۱۹ درصد، سال جاری رو نسبت به سالای قبلی، بسیار پر استرس به حساب آوردن. علاوه بر این، ۳۴ درصد، خاطر نشون کردن که شغل شون مهمترین دلیل افزایش استرس اونا بوده.

با این حال مجبور نیستین در این وضعیت بمونین. تحقیقی در دست مطالعه، در صدد اثبات اینه که نشون بده راه هایی واسه جواب به استرس هست. یعنی تبدیل شدن انرژی از موجودیت بالقوه ضعیف کننده منفی به منبع انرژی مثبت تر. پس فایده موقعیتای پر استرس اینه که به عنوان چالشی واسه کمک به کمال و رشد ما به کار میان.

خیلی از استرسایی که در داخل و یا خارج از محیط کار تجربه می کنیم، به خاطر این درست می شن که درمی یابیم هیچ کنترلی برروی شرایط نداریم و یا کنترل بسیار ناچیزی داریم. رهنمونایی که در زیر اومده، می تونه به کاهش استرس شغلی، خستگی و در کل، احساس درموندگی که بیشتر در محیط شغلی ناخوشایند و پر تنش رخ میدن، کمک کنه.

۱- خوش بین باشین

کارمندان خوش بین، انرژی و اشتیاق بیشتری واسه شکست دادن مشکلات دارن، در حالی که کارمندان بدبین، بیشتر احساس درموندگی و عجز می کنن. هم اینکه کارمندان گله مند، سازندگی کمتری داشته و در بیشتر وقتا موجب دردسر می شن.

۲- وقتی رو به فکر کردن اختصاص بدین

در بیشتر وقتا، مشکلا جوری که در اول به نظر می رسیدن، جدی نیستن. دادن وقتی واسه آزمایش موقعیت موجب می شه که نه فقط چیزها رو سرجای خود ببینین، بلکه احتمال پیدا کردن راه حل رو هم بالا می برید.

۳- از اشتباهی درس بگیرین

به جای اینکه به خودتون سخت بگیرین، توجه کنین که چیجوری می تونین از تکرار دوباره اون اشتباه جلوگیری کنین. از به گردن گرفتن اشتباهتان نترسین. به جای اینکه اشتباهتان رو بپوشونین تا ردی از اون باقی نمونه، در نظر داشته باشین که شما آدم هستین و ممکنه دچار خطا شید.

واقعا این راه کارا به شما کمک می کنه تا چیزای مورد علاقه نوین در شغل تون پیدا کنین، در حالی که، شاید فکر می کردین قبل از این، اون شغل، ملالت بار و ناامید کننده س.

.

منبع :