استرس مزمن موجب ابتلا به سرطان سینه می شود | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : جمعه, ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ ۰۹:۱۱

: استرس طولانی موجب دچار شدن به سرطان سینه می شه

محققان چینی به کارکرد چگونگی تاثیر استرس طولانی بر دچار شدن به سرطان سینه فهمیدن که می تونه منتهی به درمانای بالینی سرطان در آینده شه.

به گزارش مهر، بیماران سرطانی بیشترً دارای احساسات منفی مثل اضطراب، ناامیدی و ترس هستن که این موارد هم از فاکتورهای پرخطر افزایش سرعت رشد تومور و افزایش روند پیشرفت سرطانه. با این حال کارکرد چگونگی اثر استرس طولانی بر دچار شدن به سرطان بازم نامعلومه.

 

 

محققان با بررسی داروی هدف قراردهنده LDHA به این نتیجه رسیدن ویتامین C موجب برگردوندن فنوتیپ شبه بنیادی سرطان به وجود اومده به وسیله استرس طولانی می شه.

 

«لی یو کیانگ»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره میگه: «تحقیق ما اهمیت حیاتی فاکتورهای روانشناختی رو در تحریک خصوصیات شبه بنیادی در سلولای سرطان سینه اثبات می کنه و روش درمانی امیدبخشی رو واسه سرطان سینه ارائه میده.»

 

ایشون در ادامه اضافه می کنه: «ویتامین C عامل کاهنده LDHA می تونه روش بالقوه ای واسه مقابله با سرطان سینه به وجود اومده به وسیله استرس باشه.»

 

به گفته لی یو، بیماران گرفتار به سرطان سینه، سرطان تخمدان و سرطان معده بیشترً دارای هیجانات منفی هستن که عوضش موجب تسریع دچار شدن به تومورها می شه.

 

 

.

منبع : beytoote.com