نحوه تبدیل شدن به یک حرفه ای دیجیتال In-تقاضا در انگلستان

بحث زیادی در مورد کمبود مهارت های دیجیتالی در انگلستان و پتانسیل آن برای ایجاد تهدیدی برای اقتصاد وجود دارد که هزینه رشد از دست رفته آن در دهه آینده ۱۴۰ میلیارد پوند است.

دیجیتال

بحران مهارت های دیجیتال موضوعی پیچیده است که ناشی از سرعت سریع تحولات فناوری ، عدم آموزش مناسب ، دسترسی محدود به کارگران ماهر و نگرانی های منطقه ای است. علاوه بر این ، عدم اطمینان Brexit باعث شده تا کارفرمایان نسبت به آینده شرکت و نیروی کار خود عصبی و مطمئن نشوند.

اما ، اگر به صورت صحیح از آن استفاده شود ، شکاف مهارتها می تواند فرصتهای شغلی جدیدی را برای فارغ التحصیلان و متخصصانی که مایل به یادگیری و تقویت مهارتهای خود هستند ایجاد کند.

در این مقاله ، دلایل و چالش های اساسی کمبود مهارت در انگلستان و راه های افزایش و پیشرفت حرفه شما را بررسی خواهیم کرد.

کمبود مهارت های دیجیتال در انگلستان

اکنون ۹۰٪ مشاغل جدید در انگلیس نیاز به مهارت های دیجیتالی دارند که بیش از ۱۲ میلیون نفر را بدون داشتن دانش لازم برای پر کردن آنها ، ترک می کنند

این توییت

فن آوری های دیجیتال راه خود را به اکثر جنبه های زندگی ، از خرید و بانکداری گرفته تا کار و روابط تبدیل کرده اند. برای افراد فاقد مهارت لازم برای مشارکت کامل ، چشم انداز تحولات آینده و ادغام می تواند دلهره آور باشد.

تخمین زده می شود که طی ده سال آینده ، حدود ۱۲٪ از جمعیت انگلیس فاقد سواد دیجیتالی اساسی باشند. این امر به طور حاد در گروه های خاص ، مانند نسل قدیمی و افرادی که با اطمینان از فناوری جدید اطمینان ندارند ، مشاهده می شود.

توانایی نیروی کار انگلیس برای سازگاری با تغییر فن آوری برای موفقیت آینده اقتصاد اساسی است ، به ویژه با توجه به تلاطم های احتمالی اقتصادی و سیاسی در آینده نزدیک.

اقتصادی

دانستن و درک این بدان معنی است که می توانید خود را برای موفقیت شغلی تنظیم کنید.

چالش های جاری در نیروی کار انگلستان

سرعت در حال تغییر فناوری ها

پیشرفت سریع فن آوری های هوش مصنوعی ، به ویژه اتوماسیون ، تأثیر بسزایی در نحوه کار مردم انگلیس داشته است.

تهدیدات از دست دادن شغل بیشترین عناوین را به خود اختصاص می دهد ، و برای متخصصان در بخش های مستعد از اتوماسیون – مانند تولید ، خرده فروشی و امور مالی – این یک نگرانی قانونی است.

با این حال ، فن آوری های در حال ظهور هوش مصنوعی فرصت هایی را برای انواع جدید شغلی ایجاد می کند. موفقیت این آرامش در یک حرفه جدید فن آوری بستگی به کیفیت و اهمیت آموزش شما دارد.

عدم مهارت های گسترده دیجیتال

بسیاری از متخصصان که به معنای وسیع تری با فناوری های نوظهور آشنا نیستند ، ممکن است از چشم انداز تغییر در مشاغل خود احساس وحشت کنند.

اگرچه هیستری ناشی از خسارات گسترده شغلی تا حد زیادی بی اساس است ، اما به احتمال زیاد کارگرانی کم مهارت هستند که به دلیل اتوماسیون به سختی ضربه می خورند.

بدون پایه و اساس سواد دیجیتال ، دستیابی به مهارت های لازم برای موفقیت دشوار است. این امر به ویژه در مورد کارگران مسن صادق است.

در واقع ، ۴۰٪ از کارفرمایان تصمیم می گیرند افراد جوان را با پایگاه دانش موجود استخدام کنند ، نه این که کارمندان موجود را آموزش دهند. این باعث ایجاد ارتباط بین کارگران غیر ماهر و اقتصاد دیجیتال می شود.

اقتصاد

مسابقه کارگران ماهر

یکی از مفاهیم اساسی اقتصاد ، عرضه و تقاضا است. هنگامی که عرضه کاهش می یابد ، قیمت ها بالا می روند.

قیمت

فقدان کارگران ماهر دیجیتالی برای پر کردن جای خالی ، طرف عرضه بازار کار را منعقد کرده است ، ایجاد رقابت بیش از حد و به معنای نامزدهای خوب می توانند دستمزد بالاتری را جذب کنند.

نگرانی های منطقه ای

احتمالاً جای تعجب نخواهد داشت که دریابیم که لندن مرکز فن آوری انگلستان است. اما مراکز دیگری با حضور پرقدرت از جمله منچستر ، ادینبورگ ، کمبریج ، وان و بریستول وجود دارد.

در سراسر این مراکز ، مسئله مشترک – همانطور که در بالا گفته شد – عدم دسترسی به کارگران ماهر بود. مشکلات مجاور شامل هزینه بالای زندگی ، دسترسی ناکافی به فضای کار و افزایش رقابت بود.

مشکلات

علاوه بر این ، کمبود بودجه به عنوان یک نگرانی رو به رشد در سراسر انگلیس شناسایی شده است. این مسئله می تواند مسائل بیشتری را ارائه دهد ، زیرا موقعیت های جدید فرصت های آموزش کمتری برای پیشرفت شغلی دارند.

Brexit

کلمه B مخوف. تخمین زده می شود که ترک اتحادیه اروپا می تواند منجر به خروج نیروی کار ماهر تا یک میلیون کارگر از انگلیس شود.
اتحادیه اروپا

احتمالاً کاهش جریان استعدادهای اتحادیه اروپا کمبودهای موجود را تشدید می کند و باعث می شود بازار کار حتی رقابتی تر شود.